«Збережемо здоров’я – збережемо життя!»

   Протягом 2018-2019 н.р. увесь учнівський колектив 8-Б класу разом із батьками та класним керівником Я.В. Дисар працювали в напрямку превентивного виховання та дотримання здорового способу життя. Об’єднали свою діяльність під спільним гаслом «Здоровим бути модно!». Впроваджуючи проектні технології, у І семестрі учні представили проект: «Мистецтво бути здоровим», де підняли проблему виникнення у дітей шкідливих звичок, що призводять до негативних наслідків та способи запобігання цьому. Під час роботи учні навчились як доглядати за своїм тілом, як уникнути хвороб, підвищити імунітет; набули вміння надавати першу медичну допомогу при травмах, отруєннях; провели заходи на підтримку здорового способу життя. З лютого 2019 року розпочали працювати над  реалізацією проекту з здорового харчування та формування культури дбайливого ставлення до свого здоров’я «Дбати про здоров’я – це дбати про життя!». Здійснюючи пошукову роботу, учні ознайомились з історією появи, класифікацією й дією генетично модифікованих організмів; висвітлили передову систему поглядів на можливості використання ГМО, з’ясували природу їхнього впливу на організм людини; сформували власну позицію щодо використання генетично модифікованих організмів, і як наслідок, визначили для своєї родини основні аспекти дотримання норм здорової їжі. Підсумовуючи свою діяльність разом із вчителем з основ здоров’я Басарабою Альоною Вікторівною був проведений квест «7 правил здорового способу життя» з метою  сформувати в юних особистостях  відповідального ставлення до власного здоров’я і здоров’я свого оточення як найвищих суспільних та індивідуальних цінностей.

Підліткам потрібні не лише знання, а й життєві навички, що допомагають робити життєвий вибір, досягати цілі, коригувати поведінку, оцінювати ризики, зберігати і покращувати здоров’я та його якість.

 

Яна Валентинівна Дисар, класний керівник 8-Б класу

Наші учні всюди

Як приємно подорожувати і відкривати нові країни та міста. А особливо, коли ти подорожуєш зі шкільними друзями-#нашіучнівсюди. Нещодавно, учні 8-11 класів Новоселицької гімназії відвідали країни Європи: Польщу, Чехію та Німеччину, де мали змогу познайомитись зі стародавньою архітектурою, скуштувати національні страви та просто гарно провести час.

Перша наша зупинка – це країна Польща. Тут є кілька столиць, Варшава – адміністративна, але душа цієї країни в цікавому місті Краків. Неприступний, і в той же час привітний Вавель, торгівельні ряди Сукенніце, Ягелонський Університет, заплутані вулички старого міста, ну і як не загадати бажання під «хейнал», мелодію сурмача, яка ллється з вежі Маріанського костелу. Детальніше “Наші учні всюди”

«На шляху до приєднання»

     03 квітня 2019 року у 8-Б класі була проведена інформаційна година, присвячена 70 річниці створення  НА́ТО (від англ.North Atlantic Treaty Organization — NATO) або  Північноатлантиичний альянс . Під час спілкування учні дізналися, що Північноатлантичний договір був підписаний 4 квітня 1949 року у Вашингтоні представниками урядів Бельгії, Великої Британії, Данії, Ісландії, Італії, Канади, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португальської республіки, Сполучених Штатів Америки та Французької республіки. Опанували, що НАТО є військово-політичним союзом 29 держав, що володіє всією необхідною інфраструктурою і системою органів з її управління. Вона є міжурядовою, а не над державною організацією. Це союз незалежних, суверенних держав, що об’єдналися в інтересах спільної безпеки та захисту спільних цінностей. А також, з’ясували, що основною метою Північноатлантичного альянсу є захист свободи і безпеки його членів у Європі та Північній Америці відповідно до принципів Статуту ООН. Для досягнення цієї мети Альянс використовує як свій політичний вплив, так і військову потужність, залежно від характеру проблем безпеки, що постають перед державами-членами НАТО.

 10 березня 2018 року НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта на шляху до приєднання до альянсу