В останні дні вересня одинадцятикласники разом із класним керівником Яною Дисар та вчителем історії Оксаною Обершт провели Національний урок, присвячений 80 роковині Голокосту «Бабин Яр: забуттю не підлягає!» з метою ознайомлення з однією з найтрагічніших сторінок в історії нашої Батьківщини – вересневими подіями 1941 року в Бабиному Яру. Нині, коли наша країна знаходиться в стані війни, вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру стає особливо важливим. Бабин Яр увійшов до світової історії через події 29-30 вересня 1941 року, коли нацистські окупанти розстріляли майже 34 тисячі київських євреїв. Це місце стало всесвітньо відомим символом Голокосту. Учні переглянули кадри документальних хронік, фрагменти к/ф про Бабин Яр, фотографії окупованого нацистами Києва 1941 року та дізналися багато фактів про масові знищення єврейського населення, хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих. На цьому уроці були згадані не лише жертв війни та Бабиного Яру, а й тих громадян, які з ризиком для власного життя та життя своїх рідних, рятували євреїв від нацистського геноциду. Подвиг цих українців є прикладом справжнього героїзму, важливим моральним уроком історії. Жахливі злочини фашистів проти людей, все побачене і почуте не залишили байдужими нікого. Вчителі ще раз нагадали школярам, що треба пам’ятати про події 1941-1943 років та вшановувати пам’ять загиблих. Жити, навчатись, а потім й працювати таким чином, щоб подібна трагедія не сталася знову.
Місяць: Вересень 2021
Знаю! Вмію! Врятую!
Професія – рятувальник! Урок безпеки ДСНС
З метою навчання підростаючого покоління правилам пожежної безпеки та діям на випадок пожежі або надзвичайної ситуації, рятувальники систематично проводять в закладах освіти показові заходи, навчальні евакуації, роз’яснювальні бесіди та вчать, що робити, якщо пожежа все ж таки трапилась.
Зокрема, 13 вересня у Новоселицькій гімназії були проведені комплексні навчання, під час яких рятувальники розповіли дітям про правила поведінки з вогнем та наочно продемонстрували, як користуватися вогнегасником. Також ознайомили присутніх з основними причинами виникнення пожеж, а також заходами, яких необхідно вживати щодо їх попередження. Окрему увагу дітей рятувальники звертали на правила поведінки із вибухонебезпечними предметами. Учні мали змогу ознайомитися з пожежно-технічним обладнанням і спорядженням вогнеборців.
Учні 11 класу долучились до навчання, адже це дієвий засіб захистити дітей від наслідків будь-якої можливої надзвичайної ситуації. В разі виникнення пожежі дітей охоплює страх та паніка, а якщо дитина знатиме як правильно діяти, це допоможе їй врятуватися. Таким чином, гімназисти закріплюють знання в галузі пожежної безпеки, засвоюють правила поведінки в разі виникнення пожежі або надзвичайної ситуації, знайомляться з професійними буднями рятувальників.
Виховна справа “На олімпі спорту!”
Моя професія-поліцейський!
Професія – літератор. Зустріч з письменником Георгієм Ботою
Учні 11 класу вже на порозі дорослого життя. Яку професію обрати, ким стати? – ці питання вже неодноразово турбують наших випускників. Журналістика, мовознавство та літературознавство – досить творчий напрямок. 08 вересня 2021 року, в рамках профорієнтаційного виховання відбулася зустріч одинадцятикласників із Буковинським письменником Георгієм Ботою. Формат проведення – літературна світлина. У ході зустрічі письменник презентував літературно-художнє видання “Долі з вогню, землі та любові”. Спілкування з письменником допоміг організувати бібліотекар Новоселицької гімназії Лунік В. Д. Дякуємо нашому земляку за цікаву збірку оповідань, бажаємо творчого натхнення та надалі радувати читачів своїми цікавими розповідями!