Національний урок, присвячений 80 роковині Голокосту «Бабин Яр: забуттю не підлягає!»

В останні дні вересня одинадцятикласники разом із класним керівником Яною Дисар та вчителем історії Оксаною Обершт провели Національний урок, присвячений 80 роковині Голокосту «Бабин Яр: забуттю не підлягає!» з метою ознайомлення з однією з найтрагічніших сторінок в історії нашої Батьківщини – вересневими подіями 1941 року в Бабиному Яру. Нині, коли наша країна знаходиться в стані війни, вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру стає особливо важливим. Бабин Яр увійшов до світової історії через події 29-30 вересня 1941 року, коли нацистські окупанти розстріляли майже 34 тисячі київських євреїв. Це місце стало всесвітньо відомим символом Голокосту. Учні переглянули кадри документальних хронік, фрагменти к/ф про Бабин Яр, фотографії окупованого нацистами Києва 1941 року та дізналися багато фактів про масові знищення єврейського населення, хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих. На цьому уроці були згадані не лише жертв війни та Бабиного Яру, а й тих громадян, які з ризиком для власного життя та життя своїх рідних, рятували євреїв від нацистського геноциду. Подвиг цих українців є прикладом справжнього героїзму, важливим моральним уроком історії. Жахливі злочини фашистів проти людей, все побачене і почуте не залишили байдужими нікого. Вчителі ще раз нагадали школярам, що треба пам’ятати про події 1941-1943 років та вшановувати пам’ять загиблих. Жити, навчатись, а потім й працювати таким чином, щоб подібна трагедія не сталася знову.

Професія – рятувальник! Урок безпеки ДСНС

З метою навчання підростаючого покоління правилам пожежної безпеки та діям на випадок пожежі або надзвичайної ситуації, рятувальники систематично проводять в закладах освіти показові заходи, навчальні евакуації, роз’яснювальні бесіди та вчать, що робити, якщо пожежа все ж таки трапилась.

Зокрема, 13 вересня у Новоселицькій гімназії були проведені комплексні навчання, під час яких рятувальники розповіли дітям про правила поведінки з вогнем та наочно продемонстрували, як користуватися вогнегасником. Також ознайомили присутніх з основними причинами виникнення пожеж, а також заходами, яких необхідно вживати щодо їх попередження. Окрему увагу дітей рятувальники звертали на правила поведінки із вибухонебезпечними предметами. Учні мали змогу ознайомитися з пожежно-технічним обладнанням і спорядженням вогнеборців.

Учні 11 класу долучились до навчання, адже це дієвий засіб захистити дітей від наслідків будь-якої можливої надзвичайної ситуації. В разі виникнення пожежі дітей охоплює страх та паніка, а якщо дитина знатиме як правильно діяти, це допоможе їй врятуватися. Таким чином, гімназисти закріплюють знання в галузі пожежної безпеки, засвоюють правила поведінки в разі виникнення пожежі або надзвичайної ситуації, знайомляться з професійними буднями рятувальників.

Професія – літератор. Зустріч з письменником Георгієм Ботою

      Учні 11 класу вже на порозі дорослого життя. Яку професію обрати, ким стати? – ці питання вже неодноразово турбують наших випускників. Журналістика, мовознавство та літературознавство – досить творчий напрямок. 08 вересня 2021 року, в рамках профорієнтаційного виховання відбулася зустріч одинадцятикласників із Буковинським письменником Георгієм Ботою. Формат проведення – літературна світлина. У ході зустрічі письменник презентував літературно-художнє видання “Долі з вогню, землі та любові”. Спілкування з письменником допоміг організувати бібліотекар Новоселицької гімназії Лунік В. Д. Дякуємо нашому земляку за цікаву збірку оповідань, бажаємо творчого натхнення та надалі радувати читачів своїми цікавими розповідями!

«Втілюємо мрії на благо України й творимо її майбутнє!»

Ось і настав довгоочікуваний для наших одинадцятикласників перший день навчального року! День, коли учні повернулися вже за рідні парти, відкрили новенькі підручники і готові до пізнання нового і цікавого, адже попереду доросле життя. І саме від майбутніх випускників залежить процвітання нашої країни. Саме вони будуть розбудовувати Україну. Перший урок вирішили провести креативно, у форматі гри-літопису рік за роком «УКРАЇНА: 30 СТОРІНОК НЕЗАЛЕЖНОСТІ», з метою поглиблення знань про Україну, її видатних особистостей, про визначні пам’ятки територіального простору та процеси й події становлення незалежності країни. Також, формували ключові компетентності: громадянську, мовну, загальнокультурну, навчально-пізнавальну, інформаційно-цифрову, соціальну.
В ході гри учні пригадали основні епізоди становлення України як незалежної держави від 1991-го до 2021-го року, розвивали логічне, творче мислення, формували усвідомлення органічного зв’язку персональної історії людини з історією народу й держави, удосконалювали комунікативні навички та поглиблювали патріотичні почуття. Перший урок пройшов досить змістовно та цікаво. Приємною несподіванкою для учнів була зустріч з колишнім вчителем історії та Захисту України Чеканом Анатолієм Сергійовичем, який наразі є учасником ООС. Анатолій Сергійович розповів одинадцятикласникам про будні захисників України та побажав плідного навчального року, адже їм надалі захищати цілісність України.
На завершення класний керівник Яна Дисар побажала своїм учням, щоб протягом усього навчального року вони не втратили ні краплі інтересу, завзяття і ентузіазму, щоб кожен день свій наповнювали новими знаннями, яскравими захопленнями, високими прагненнями, особистими успіхами і дзвінкими нотами веселощів і дружби. «Втілюємо мрії на благо України й творимо її майбутнє!» – з таким гаслом вирішили одинадцятикласники крокувати в цьому навчальному, випускному році.
Класний керівник 11 класу Я.В.Дисар