Безпечні зимові канікули!

В рамках Тижня безпеки життєдіяльності, який проводився в Новоселицькому ліцеї №1 з 20 по 24 грудня 2021 року,                         з учнями 11 класу була проведений тематичний інструктаж «Дотримання протиепідеміологічних заходів у зв’язку з поширенням COVID 19, правила безпечної поведінки вдома і в зимовий період», організована Промоакція «Знай, виконуй, бережи життя!». З метою  попередження нещасних випадків з дітьми була проведена виховна справа «Основні  правила безпеки під час зимових канікул», в ході якої проводилась роз’яснювальна робота серед учнів щодо дорожньо-транспортного травматизму, дотримання правил поведінки на льоду, воді, катках, біля ялинок, протипожежної безпеки, випадків травматизму побутового характеру. З батьками учнів була проведена онлайн-бесіда на тему «Безпечна поведінка дітей вдома, на вулиці, громадських місцях, транспорті під час зимових канікул».

Реалізовано проєкт з профорієнтаційного виховання «Професія моєї мрії»!

На початку навчального року учні 11 класу в рамках загальношкільного проєкту «Крок до зірок» розпочали працювати над  власним класним проєктом з профорієнтаційного виховання «Професія моєї мрії». Обрали цю тему, так як неодноразово ми бачимо, скільки молодих людей працюють не за отриманою спеціальністю, а це свідчить, що ресурси держави і батьків витрачаються неефективно. Тому профорієнтація учнів має розпочинатися якомога раніше. Це допоможе дітям визначатися зі своїми інтересами, надасть можливість сформувати свої уявлення про професії та обрати напрями подальшого навчання. Питання вибору майбутньої професії  розглядалося ще в дев’ятому  класі, а зараз настав  час одинадцятикласникам більше заглибитись в «професійний світ», виявити спрямованість особистості в будь-якій професійній діяльності, визначити здібності, професійні якості, таланти та зрозуміти в яких областях вони знайдуть своє застосування. Детальніше “Реалізовано проєкт з профорієнтаційного виховання «Професія моєї мрії»!”

«Плекаємо юних науковців»

 З метою сприяння розвитку дослідницької і експериментальної роботи, залучення до практичної природоохоронної роботи, здобуття знань, навичок в галузі сільського і лісового господарства та формування у юних громадян почуття соціальної відповідальності Новоселицький ліцей №1 долучився до виконання завдань Всеукраїнських трудових акцій «Турбота молоді тобі, Україно!» і прийняли участь в одній із акцій «Плекаємо сад», яку проводив Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Молдован Олександр, учень 7-Б класу, член наукового товариства «Інтеграл» представив на розгляд журі свою науково-практичну роботу «Дослідження різних способів сушіння трав для збереження корисних властивостей» де і здобув на обласному етапі почесне ІІІ місце. Вітаємо юного науковця та його керівників (Я.В. Дисар та С.О. Блейбер) з гарним результатом та бажаємо подальших успіхів на теренах науки!

Тренінг “Маршрут безпеки”

Уже традиційно 1 грудня для учнів 8-9 класів Новоселицького ліцею #1 проводиться тренінг «Маршрут безпеки». «Маршрут Безпеки» – це сучасний комунікативний інструмент з питань репродуктивного здоров’я, який безпосередньо націлений на профілактику ВІЛ/СНІДу та ІПСШ. Він поєднує низку комунікаційних та тренінгових напрацювань з інтерактивними іграми. Це мандрівка найважливішими питаннями репродуктивного здоров’я та сексуальності. «Маршрут Безпеки» складається з п’яти станцій, на кожній з яких висвітлюється актуальна тема з життя молоді, яка допомагає пов’язати власні життєві ситуації та досвід учасників з особистим ризиком інфікування ВІЛ та ІПСШ.
Під час тренінгу ліцеїсти активно спілкувалися с фасилітаторами тренінгу і ділилися іншими знаннями й думками щодо репродуктивного здоров’я і пов’язаними цінностями та ставленням. Завдяки дискусіям у групах однолітків учасники розвивали здатність мислити критично й незалежно. Вони вчилися пов’язувати свої особисті поведінкові ризики із можливими наслідками та розробляти особисті профілактичні стратегії.
«Маршрут Безпеки» зацікавив дітей, адже має ряд переваг:
1. Максимально відповідає реальним потребам та інтересам учнів;
2. Ініціює рівноправний діалог;
3. Спонукає учасників до активної взаємодії;
4. Залучає особистий досвід учасників, аналізує реальні ситуації з повсякденного життя;
5. Звертається до емоцій та поведінки.