В рамках класного проєкту “Моя професія-виклик сьогодення” модуля “Професійні військові” та до Дня пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї, що відзначається щорічно, 29-го квітня, учні 11 класу разом з класним керівником Яною Дисар провели історичний репортаж «Зброя століття!» з переглядом відофрагментів «З історії застосування хімічної зброї» та ознайомленням з презентаційним матеріалом «Види хімічної зброї». Цей захід приурочений дню, коли в 1997-му році 10-я сесія Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення набула повну законну силу на міжнародному рівні. Цей пам’ятний День був заснований в листопаді 2005-го року. На період кінця 2013-го, початку 2014-го року до даної Конвенції вже приєдналося 98% держав, які стали членами ОЗХЗ. З початку першого використання, розробки і застосування хімічної зброї у військових цілях пройшло більше століття. Цього часу було цілком достатньо, щоб усвідомити елементарне – не потрібно було і починати! Одинадцятикласники з’ясували, що навесні 2013-го року, на черговій Конференції держав-учасниць ОЗХЗ, що відбулася з 8-го по 19-е квітня в Гаазі (Нідерланди) був досягнутий консенсус і прийнято політичну декларацію, що підтверджує «беззастережну прихильність» всіх держав-учасників щодо повної глобальної заборони хімічної зброї, а також знищення її залишків. Детальніше “Історичний репортаж «Зброя століття!»”
Місяць: Квітень 2022
Участь в челенджі “Посадимо разом дерево Миру”
16 квітня – Український День навколишнього середовища (День довкілля).
Учнівське самоврядування нашого ліцею №1 закликало учнів школи провести челендж #Посадимо_разом_дерево_миру. Учні 11 класу долучилися до челенджу і висадили в себе вдома дерева, що символізують мир та єднання заради Перемоги!!!
Виховна справа «Творення українського всесвіту»
«Хоч би які великі були московські насильства,
вони не дають москалям жодного
законного права на Україну»
Пилип Орлик
5 квітня 1710 року – знаменна дата в історичному державотворенні нашої країни , адже в цей день на зборах козацького містечка Тягина (нині Бендери) на березі річки Дністер була прийнята перша Конституція Пилипа Орлика, і тим започаткований процес творення Конституції в Україні. Учні 10 та 11 класу Новоселицького ліцею №1 разом з класними керівниками Оксаною Петровою, Яною Дисар та вчителем історії Оксаною Обершт провели виховну справу «Творення українського всесвіту», метою якої було популяризувати постать і діяльність гетьмана Пилипа Орлика та всіх українських національних лідерів, які в різні часи складної історії своєю волею, інтелектом, умінням і досвідом відстоювали Український народ, його самобутність, ідентичність, саме право на існування. Детальніше “Виховна справа «Творення українського всесвіту»”