В рамках профілактичної компанії «16 днів проти насильства» з метою попередження проявів жорстокості та насилля серед учнівської молоді учні 5-В класу разом з класним керівником долучилися до заходів – провели виховну справу «Синя стрічка – символ боротьби проти насилля». Під час спілкування діти обговорили різні форми й прояви насильства та способи уникнення конфліктних ситуацій, дізналися про історію виникнення символу боротьби з жорстоким поводженням – синю стрічку, провели Акцію «Ми проти насилля». Для кращого візуального сприйняття акції учні підготували символічні сині стрічки які прикріплювали всім, хто бажав долучитися до акційного заходу. Змінити наш світ і зробити його лише добрим за один день не вдасться нікому, але можна принаймні спробувати зменшити число зла. Проведені заходи змусили учнів задуматись над тим, що кожен із нас може зробити для того, щоб розірвати коло жорстокості і насильства, щоб змінити світ на краще.
Місяць: Листопад 2022
«Україна пам’ятає, світ визнає»
Хай світло від свічки у небо летить
Хоча б одну душу зігріє в цю мить
Щоб душа ця загублена спокій знайшла
І у вічність до Бога вона відійшла.
Досі не віриться, що в Україні – житниці всієї тодішньої радянської імперії раптово зник хліб і люди залишилися без зернини.
Зерно, зернина, зернятко… Щоразу воно схиляє до роздумів. Хліб це життя. Ще в глибинах віків так уже склалося на Україні, що хліб у хаті – це достаток, добробут, це і відрада і впевненість у завтрашньому дні.
Споконвіку кожна українська сім’я старанно працювала на власній , землі, навіть тоді , коли її було небагато. Земля була основою життя селянської сім’ї. Виховуючи дітей, батьки прищеплювали любов до найсвятішого – до землі.
Як можна забути, що без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей? Детальніше “«Україна пам’ятає, світ визнає»”
«Безпечна дорога додому – безпека життя»
З метою виховання дорожньої культури, запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та привернення уваги учнів до правил поведінки на дорогах 16 листопада в 5-В класі був проведений Єдиний Національний урок «Безпечна дорога додому – безпека життя» у дистанційному форматі. В ході уроку була розглянута інформація про наслідки порушень водіями транспортних засобів та пішоходами правил дорожнього руху; опрацьовані матеріали з профілактики дорожньо-транспортного травматизму, використання світлоповертальних елементів та дотримання правил дорожнього руху усіма його учасниками; переглянуто тематичні сюжети з питань безпеки дорожнього руху та профілактики дорожнього травматизму.
Твори добро, бо ти людина!
«Раз добром нагріте серце
— вік не прохолоне»
(Тарас Шевченко)
«Ми за добро у всіх сферах, ми за доброту у всьому світі, ми за добре серце в кожній людині!» – під таким гаслом в 5-В класі Новоселицького ліцею №1 пройшла виховна справа «Твори добро, бо ти людина!», присвячена Всесвітньому дню доброти. Символом цього свята є «відкрите серце», що символізує об’єднання різних націй, незважаючи на мовні та культурні відмінності. Адже тільки на основі щиро добрих справ і вчинків можна досягти єдності і взаєморозуміння, зберігши при цьому самобутність і унікальність. В ході заходу п’ятикласники ознайомилися з історією виникнення «Свята Добра», дізналися про цікаві факти «Якщо я добра людина, то…», створили будинок «Країна доброти» із щасливими мешканцями, провели дидактичну гру «В якому вчинку живе добро» та розробили пам’ятку «Класні добродії». По завершенню виховної справи учні пригадали, яку добру справу вони зробили вчора, сьогодні чи кілька днів тому назад і наповнили кошик «Бумеранг добра». Творчо попрацювавши, учні для себе зробили висновок, що важливо бути добрим не тільки в цей день, але і щодня, причому добрим безмежно і безкорисливо.
Як виміряти масу. Виготовлення учнями терезів та важків
”Життя людини має починатися з мрії”
19 листопада 1997 року став визначним днем в історії української космонавтики. Саме цього дня Леонід Костянтинович Каденюк став першим підкорювачем космосу за часів незалежної України. На передодні відомої події учні 5-В класу разом з класним керівником Яною Дисар та шкільним бібліотекаром Валентиною Лунік провели виховну справу ”Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України”. Метою заходу було ознайомити учнів зі славетними постатями України на прикладі життя та діяльності першого космонавта Леоніда Каденюка, розвивати інтерес до історії держави та її яскравих представників, виховувати почуття патріотизму, національної гордості.
«Ким ти хочеш стати?» – запитували батьки своїх синів і чули відповідь – «космонавтом!». Такою ж мрією стати космонавтом марив і наш земляк Леонід Каденюк. І ця мрія здійснилась завдяки наполегливості, цілеспрямованості та працелюбності героя України. Під час перегляду відеофільму «України космос» та презентації «Славимо нашого героя!» п’ятикласники ознайомилися з біографією космонавта, з шляхами історичного становлення та розвитку українського космосу. Валентина Дмитрівна презентувала учням книгу шкільної бібліотеки «Україна – край космічний» з автографом самого Леоніда Каденюка. По закінченню заходу діти отримали завдання творчої роботи – намалювати космічні кораблі, космодроми, нашу планету з космосу під гаслом «Мирний космос для Всесвіту». Детальніше “”Життя людини має починатися з мрії””