«Хліб – це будні й свята, хліб – це життя»

Ми не можемо уявити своє життя без хліба. В народі кажуть «Хліб усьому голова», «Хліб – сила й могутність держави». Отож виховання шанобливого ставлення до хліба та повага до праці аграріїв і хлібопекарів – основна мета заходу, який був проведений в 7-Б класі Новоселицького ліцею №1, присвячений до відзначення 16 жовтня  Всесвітнього Дня хліба.

Під час спілкування  учні дізналися про традиції хліборобства в Україні, історію випікання хліба та різноманітність хлібобулочних виробів у світі. Також семикласники здійснили онлайн-екскурсію до Музею хліба національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, організували виставку хлібобулочних виробів, підготували повідомлення про історію виникнення хліба, дізналися про перші спроби селекції зернових та традиції випікання святково-обрядового хліба, згадали й про голодомор 1932-33 років. На завершення учні взяли участь в  інтерактивному конкурсі прислів’їв і приказок про хліб та скуштували смачну випічку.

Захід досягнув своєї мети: учні усвідомили значення хліба як символ добробуту та задумалися про те, як важливо цінувати працю людей, які щодня турбуються про хліб на нашому столі.

НУШ В ДІЇ: ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ВЛАСНОРУЧ РОЗРОБЛЕНИХ ДИДАКТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ

Під час опанування теми “Особливості організації клітин одноклітинних евкаріотів” учні 7-х класів Новоселицького ліцею №1  застосовували власноруч виготовлений ще у 5 класі, в рамках загальношкільного проєкту з виховної роботи “Крок до зірок”, дидактичний матеріал.

В ході уроку здобувачі освіти формували розуміння різноманітності клітинного світу, знайомилися з основними типами клітинної організації, порівнювали та аналізувати різні типи клітин, виявляли їх спільні риси та відмінності.

Як показала практика, створені власноруч моделі “Найпростіших організмів” допомогли краще опанувати новий матеріал.

Пісенний батл «Сила нескорених»

Українська музична традиція багата на різні жанри, але особливе місце в ній займають патріотичні та повстанські пісні. Ці пісні відображають боротьбу українського народу за свободу, незалежність і національну гідність, а також прагнення до самовизначення. Вони виконували не лише культурну роль, але й ставали джерелом натхнення, згуртованості та опору в складні часи.

В українському сегменті набирають популярності патріотичні та повстанські пісні. У зв’язку з тим, що такі пісні,  як «Гей гу, гей га», «Ой на горі та й женці жнуть», «Ой у лузі червона калина», «Козацькому роду нема переводу» стали досить популярними серед молоді, було вирішено провести пісенний батл між сьомими класами  Новоселицького ліцею №1, приурочений до тижня героїко-патріотичного та військового виховання. Діти із задоволенням проспівали куплети відомих пісень на патріотичну тематику, тим самим доводячи, що це не просто мода, а виклик сучасності, біль душі кожного свідомого українця.

Співайте українською, підтримуйте українське!