В рамках тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, що проводиться в Новоселицькому ліцеї №1, учні 7-Б класу присвятили «Вибухонебезпечним предметам, речовинам та правилам поводження з ними». На інструктивну бесіду з дітьми був запрошений вчитель предмета «Захист України» Горбатюк Василь Троянович. Мета цього заходу полягала в підвищенні обізнаності учнів про небезпеку вибухонебезпечних предметів і речовин та навчанні правильним діям у разі виявлення таких предметів. Учні мали змогу переглянути відеоролики, що демонстрували наслідки вибухів, важливість дотримання правил безпеки та відображали роботу спеціальних служб під час ліквідації наслідків вибухів. Також об’єдналися для створення пам’ятки з основними правилами безпеки та контактними номерами екстрених служб. Детальніше ““Будьмо обережні, безпека понад усе»”
Місяць: Грудень 2024
“Відповідальність як життєва цінність: диспут у 7-Б класі”
В рамках тижня правового виховання та доброчесності, що проходить в Новоселицькому ліцеї №1, у 7-Б класі відбулася виховна справа у формі диспуту на тему “Відповідальність починається з мене”. Мета цього заходу – підвищити обізнаність учнів щодо важливості особистої відповідальності та формування свідомого ставлення до своїх дій і вчинків. Виховний захід розпочався з привітання класного керівника, яка наголосила на значенні відповідальності у повсякденному житті. Було підкреслено, що відповідальність – це не лише дотримання правил, але й здатність брати на себе зобов’язання, виконувати обіцянки та відповідати за свої вчинки. Модератором диспуту був Макар Трикозенко, представник учнівського самоврядування класу та школи. На початку учням була надана інформація про «Права та обов’язки учнів», про передісторію та юридичну базу. Надалі діти взяли участь у відкритому обговоренні: поділилися своїми думками про те, що для них означає відповідальність. Семикласники наводили приклади ситуацій з власного життя, де їм доводилося проявляти власну відповідальність за певні дії. Під час висування аргументів “за” і “проти”, перша група класу представляла аргументи “за” важливість відповідальності у різних сферах життя, таких як школа, сім’я, друзі. Друга група розглядала виклики й труднощі, з якими можна зіткнутися, намагаючись бути відповідальним. Наприкінці диспуту класний керівник Яна Дисар підбила підсумки обговорень. Учні зрозуміли, що відповідальність – це не тільки виконання обов’язків, але й здатність приймати наслідки своїх рішень. Кожен учень поділився своїми висновками й думками про те, як вони можуть бути більш відповідальними у майбутньому. Отож, виховна справа допомогла учням усвідомити важливість як виконання своїх обов’язків, так і відповідальності у їхньому житті.
Тематичні уроки з інтегрованого курсу «Захист України»
Напередодні Дня Збройних Сил України, у 10-11 класах Новоселицького ліцею №1 відбулися тематичні уроки з інтегрованого курсу «Захист України». Цей день є особливим для всіх громадян, оскільки він відзначає доблесть та мужність наших військових, які захищають незалежність і територіальну цілісність нашої держави.
Уроки розпочалися з урочистого вітального слова вчителів предмету: Василя Горбатюка та Яни Дисар, які нагадали учням про значення Дня Збройних Сил України. Було наголошено на тому, що цей день є даниною пам’яті та поваги до всіх військовослужбовців, які стоять на сторожі нашої Батьківщини. Хвилиною мовчання учні вшанували пам’ять захисників та захисниць, що віддали своє життя за Україну. Основна частина уроків була присвячена історії та сучасному стану Збройних Сил України. Учні дізналися про: Детальніше “Тематичні уроки з інтегрованого курсу «Захист України»”
«Кроки до безпечного середовища”
В Новоселицькому ліцеї №1 продовжується інформативна кампанія «16 днів проти насильства». На початку тижня в 7-Б класі була проведена виховна справа під назвою «Стоп булінг: протидія жорстокості», на яку був запрошений соціальний педагог Унгурян Ірина. Цей захід допоміг учням зрозуміти, що булінг – це неприйнятна поведінка, яка може завдати шкоди іншим дітям. Семикласники переглянули повчальний відеоматеріал, навчилися визнавати булінг, виявляти його ознаки та опанували як можна підтримувати інших учнів, які потрапили в таку ситуацію. Також соціальним педагогом розглядалася стратегія уникнення та вирішення конфліктів. Була звернута увага дітей на важливості поваги один до одного, емпатії та толерантності. На завершення учні прийняли правила, які будуть сприяти створенню позитивного і безпечного шкільного середовища, де кожен учень відчує, що його думка і добробут важливі.