Місяць: Листопад 2023
«Золота осінь», чи – «Осінь крізь завісу диму…»?
Осінь. Чудова пора, яку так люблять описувати поети. Пофарбовані у яскраві кольори дерева, легкий вітерець, що гойдає гіллям, наче заколисуючи його. Але інколи вітер, ніби пустуючи, налітає на дерева, і зриває з них листя, щедро встеляючи ним землю під ногами. Жоден художник у світі не може передати всю палітру кольорів, що є у цього килима. Жоден композитор не може передати неповторний шепіт листя під нашими ногами. Опале листя – користь для творчих людей, бо це дає натхнення, нові ідеї, враження. Також опале листя дуже люблять діти, закохані, молоді дівчата, особливо всі люблять фотографуватися. Отож, опале листя – це велика насолода для романтиків, художників. Листя, що обпадає восени з дерев, – не сміття. Розкладаючись в ґрунті, вони додають в неї мінеральні і органічні речовини, накопичені за літо. Лісова підстилка – фабрика по виготовленню лісового ґрунту, що живить дерева і що оберігає їх здоров’я.
А чи знаєте, Ви, шановні жителі Новоселиччини, чим шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави? А ми, учні 6-В класу разом із вчителем біології та класним керівником Я.В. Дисар провели міні-дослідження, опрацювали наукові видання і дізналися, шо шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому ваги.
- При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму.
- До його складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали й низка канцерогенних сполук, а також діоксини та діоксани – одні з найотруйніших речовин для людини.
- Потрапляючі в людський організм, ці сполуки пригнічують імунну систему, руйнують гормони і вітаміни, створюють сприятливі умови для утворення злоякісних новоутворень
- Їдкий дим від спалювання осіннього листя особливо небезпечний для дітей, у яких чутлива імунна система, літніх людей, які мають серцево-судинні, алергічні захворювання та проблеми дихальних шляхів, особливо астматиків.
- Спалювання листя – шкода для довкілля, тому що згоряння листя призводить до загибелі мікроорганізмів в ґрунті, сповільнює відновлення ґрунту.
Ми, учні 6-В класу Новоселицького ліцею, закликаємо всіх учнів, батьків, педагогів та жителів Новоселиччини!
1.Не спалюйте листя і залишки сухої трави– це небезпечно з екологічної точки зору, оскільки всі накопичені токсичні речовини потрапляють в повітря.
2.Спалювання сміття, зокрема листя, в межах населеного пункту заборонено.
- Краще зробити компостні ями для утворення органічного добрива.
- Бережіть власне здоров’я та турбуйтесь про здоров’я Ваших нащадків.
- Любіть своє місто, бережіть природу!
Стурбовані за екологію нашого міста учні 6-В класу Новоселицького ліцею №1
Відзачення “Всесвітнього дня доброти”
13 листопада в Україні відзначається Всесвітній день доброти. У сучасному світі, коли інформатизація й технології вступають у темп нашого життя, надто легко втратити зв’язок з гуманізмом і добротою. Відзначення дня доброти стає прекрасною нагодою звернути увагу на ці важливі цінності. Щоб зробити це не лише символічно, а й активно розвинути та впровадити такі якості, як доброзичливість, толерантність, милосердя у повсякденне життя учнів 6-В класу Новоселицького ліцею №1 разом з класним керівником Яною Дисар вирішили провести захопливий квест – гру “Стежка доброти”. Основною метою цього заходу було виховання учнів у дусі доброти, взаєморозуміння та активної участі у створенні позитивного оточення. Під час гри діти проходили цікаві завдання, ділилися своїми історіями про добрі вчинки, а саме, про допомогу тваринам, літнім людям, однокласникам. Також учні дарували один одному «смайлики» і створювали власну «доріжку доброти». По завершенню заходу діти зробили добру справу – подзвонили батькам і подякували їм за можливість вчитись, відпочивати, жити!
Проведений квест “Стежка доброти” не лише надав учням можливість відчути справжню радість від дарування добра, але й відкрив їм очі на важливість цінностей гуманізму в сучасному світі. Цей день залишиться в пам’яті не лише як відзначення Всесвітнього дня доброти, але і як час, коли шестикласники стали справжніми агентами позитивних змін у своєму класі.
“Безпечність на дорогах”
В рамках тижня «Безпека дорожнього руху», що проводиться в Новоселицькому ліцеї №1, учні 6-В класу разом з класним керівником Яною Дисар обговорили важливу та актуальну тему – обов’язки й права пішоходів та правила дорожнього руху України. Виховна бесіда відбулася в кабінеті «Безпеки», де учні мали змогу переглянути відеоматеріал стосовно теми, обговорити ситуації, які можуть трапитися на дорозі. Шестикласники також ознайомилися з медичними засобами, які використовують при наданні першої допомоги. По закінченню цікавої та змістовної бесіди учні зробили для себе висновок, що дотримання правил дорожнього руху дуже важливо для збереження життя, а саме, щоб забезпечити свою власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху, зокрема пішоходів.